به گزارش  هداحزب به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷ در بخش کیوروگی با حضور ۲۵۸ هوگوپوش از فردا (دوشنبه – ۲۷ شهریورماه) آغاز می‌شود تیم‌ملی تکواندو مردان کشورمان که از تیرماه تمرینات خود را آغاز کرده است برای حضوری قدرتمند در این رقابت‌ها حاضر شده است.

در ادامه گفت‌و‌گویی که پیش از اعزام  با مربی و اعضای تیم انجام شده را می‌خوانید:

بسحاق: تکواندو بازی ثانیه‌ها است/ باید حواس جمع مبارزه کرد

مربی تیم ملی مردان گفت: تیم جوان اما قدرتمندی را در اختیار داریم و تمامی افراد تیم با انگیزه کسب مدال تمرینات را سپری کرده‌اند. امیدوارم با تمام نیرو در این رقابت‌ها حاضر شوند تا نتیجه‌ای شایسته تکواندوی ایران بدست آید.

علی محمدبسحاق مربی تیم‌ملی کشورمان در رابطه با میزان آمادگی تکواندوکاران تیم گفت: نزدیک به دو ماه است که اردوی تیم آغاز شده و سعی کردیم در این مدت با اجرای کردن برنامه‌های مورد نظر بر نقاط ضعف تکواندوکاران کار کرده و آنها را برطرف نماییم.

وی افزود: خدا را شکر با یاری خدواند توانستیم در این زمینه موفق عمل کرده بچه‌ها از نظر تکنیکی و تاکتیکی در جایگاه خوبی قرار دارند.

مربی تیم‌ملی اعزامی به این دوره از رقابت‌ها اینطور ادامه داد: در طول اردو سعی کردیم از نظر روحی و روانی نیز بچه‌ها را برای شرکت در این مسابقات آماده کنیم. همدلی و رفاقت خوبی میان اعضای تیم حاکم است و انشاا… شاهد درخشش تک تک آنها در این میدان باشیم.

وی در ادامه در خصوص سطح فنی رقابت‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه این رقابت‌ها در میان تکواندوکاران قاره کهن پیگیری می‌شود قطعا شاهد مبارزات حساس و جذابی خواهیم بود و همانند همیشه کره‌جنوبی رقیب اصلی ما به حساب می‌آید اما با توجه به پیشرفتی که در تکواندو جهان شاهد هستیم چین، چین تایپه و تک‌چهره‌های اردن را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

بسحاق خاطرنشان ساخت: تمام برنامه ریزی‌ها صورت گرفته تا نمایندگان کشورمان صاحب خوش‌رنگ ترین مدال‌ها شوند اما تکواندو ورزش لحظه‌ها است و ثانیه‌ها نتایج را تغییر می‌دهند و از الان نمی‌توان پیش بینی کرد.

مربی تیم‌ملی تکواندو کشورمان در پایان گفت: از تمام کسانی که در این مدت ما را یاری کرده‌اند تشکر می‌کنم و از تمام مردم ایران و خانواده تکواندو می‌خواهم برایمان دعا کنند.

 

اسحاقی: تلاشم کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال است

تکواندوکار وزن اولی کشورمان گفت: این رقابت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تلاشمان را به کار گیریم تا قدرت تکواندو ایران را رخ حریفان قاره کهن بکشیم.

مهدی اسحاقی تکواندوکار وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در روزهای پیش از اعزام به بازی‌های داخلی سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷ گفت: طبق برنامه ‌ریزی‌های که کادر فنی انجام داده‌است روزانه دو تا سه نوبت تمرین را در دستور کار داشتیم و به سطح آمادگی مطلوبی رسیده‌ایم، انشاا… فردا و در روز نخست این رقابت‌ها بهترین نتیجه را کسب می‌کنم.

وی اینطور ادامه داد: نسبت به اول اردو پیشرفت قابل توجهی داشتم و از نظر روانی با اعتماد به نفسی که بدست آوردم بهترین تکنیک‌هایم را مقابل حریفانم به نمایش می‌گذارم دست پر باز می‌گردم.

اسحاقی در پایان گفت: با حضور تکواندوکارانی از کشورهای کره‌جنوبی، چین و چین تایپه قعطا باید سطح فنی این رقابت‌ها بالا باشد اما در این مبارزات می‌جنگم و نتیجه را به راحتی واگذار نمی‌کنم.

 

تیران ولی‌پور: همدلی خوبی در اردو حاکم است

نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان گفت: با توجه به اینکه پیش از این در اردوی بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ حضور داشتم مدت زمان کوتاهی را در کنار این تیم بودم اما همدلی خوبی در میان اعضای تیم حاکم است و برای بهترین نتیجه تلاش می‌کنیم.

هادی تیران ولی پور تکواندوکار وزن دوم کشورمان در خصوص شرایط روزهایش پیش از آغاز بازی‌های داخلی سالن و هنرهای رزمی اذعان داشت: حدودا سه ماه است که در اردو به سر می‌برم و بعد از اینکه توانستم در یونیورسیاد ۲۰۱۷ بر سکوی قهرمانی بایستم با صلاحدید کادرفنی و با برگزاری رقابت‌های انتخابی برای حضور در این رقابت‌ها انتخاب شدم.

وی در ادامه بیان کرد: حضور در رقابت‌های یونیورسیاد و کسب مدال طلا قطعا باعث افزایش اعتماد به نفسم شده است اما من طلای آن مسابقات را فراموش کردم و برای افتخارآفرینی دوباره به مصاف رقبایم می‌روم.

هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان تصریح کرد: وفاق و همدلی خوبی میان اعضای تیم حاکم است و همگی تلاش می کنیم تا نتایج خوبی کسب کرده و نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم.

تیران ولی‌پور با اشاره به سطح فنی رقابت‌ها خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه مسابقات به صورت بازی‌ها برگزار می‌شود قطعا سطح فنی مبارزات بالا است و تمامی کشورها با قدرت حضور پیدا می‌کنند. فکر کردن به اینکه چه نتیجه‌ای کسب می‌شود کار اشتباهی است و ما تنها وظیفه‌مان این است که تلاش کنیم تا نتیجه زحماتی که در طول اردو کشیده‌ایم را کسب کنیم.

وی در پایان گفت: از تمام مردم می خواهم برای ما دعا کنند تا انشاا… در این مسابقات خوش بدرخشم و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآوریم.

 

احمدی: نمی‌توان هیچ حریفی را دست کم گرفت/ می خواهم با بهترین مدال به ایران برگردم

کاپیتان تیم‌ملی تکواندو کشورمان گفت: این رقابت‌ها سطح فنی بالایی دارد و با توجه به اینکه تکواندو در این چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته هیچ حریفی را نمی‌توان دست کم گرفت.

سروش احمدی تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم کشورمان در در رابطه با شرایط این روزهایش گفت: روزانه دو تا سه نوبت تمرینات پرفشار را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر با تدابیری که کادرفنی در نظر گرفته‌اند به آمادگی مطلوبی رسیده‌ایم.

وی افزود: اعضای تیم و کادرفنی با یکدیگر رابطه بسیار خوبی دارند و همدلی که در تیم وجود دارد می‌تواند ما را در کسب خوشرنگ ترین ‌مدال‌ها کمک کند. همچنین حضور موثر دکتر مومنی به عنوان روانشناس در تیم ما را در آمادگی هرچه بیشتر یاری خواهد کرد.

کاپیتان تیم‌ملی کشورمان با اشاره به تمرینات تیم تصریح کرد: اعضای تیم جوان و با انگیزه هستند و تنها به مدالی که در ذهن خود دارند رضایت می‌دهند؛ همه رقیبان در این رقابت‌ها توانمند هستند اما قطعا نام حریفان روی روند مبارزات بچه‌ها تاثیری ندارد.

وی در پایان گفت: میانگین سنی تیم ۲۰ سال اما همگی طلایی تمرین کردند و انشاا… با دعای خیر مردم بهترین نتیجه برایمان رقم می‌خورد.

 

وحیدی: خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب می‌کنم

تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم ایران گفت: مسابقات سختی را پیش رو داریم و همچنین حریفان قدرتمندی در این رقابت‌ها حضور دارند اما برای بهترین نتیجه می‌رویم و به اسم رقیبان اهمیتی نمی‌دهیم.

سالار وحیدی نماینده وزن چهارم کشورمان در رابطه با تمریناتی که در طول اردو پشت سر گذاشته است گفت: تمرینات خوبی داشتیم و پس از دو ماه که در اردو بودیم احساس می‌کنم پیشرفت خوبی داشتم. آمادگی من برای حضور به سطح قابل توجهی رسیده است و تلاشم را می‌کنم در زمین مسابقات تمام توانایی خود را به نمایش بگذارم.

وی افزود: مسابقات سختی را پیش رو داریم، باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم تا نتیجه مطلوبی را کسب کنیم. خدا را شکر از لحاظ روحی و روانی آماده حضوری قدرتمند هستیم، امیدوارم با یاری خدا مبارزاتی جذاب را به نمایش بگذاریم.

وحیدی با اشاره به حضورش در تورنمنت بین‌المللی ازبکستان بیان کرد: برای حضور در بازی‌های هنرهای رزمی با صلاحدید کادرفنی در این تورنمنت شرکت کردیم که در این رقابت‌ها موفق به کسب مدال نقره شدم و این مهم خیلی در خودباوری من تاثیرگذار بود.

نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در پایان تصریح کرد: امیدوارم تمامی بچه‌ها بتوانند در این رقابت‌ها مدال‌های خوش‌رنگی کسب کنند.

 

جلالی: دلم می‌خواهد جواب اعتماد کادرفنی را بدهم

نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان گفت: با توجه به اینکه این رقابت‌ها در سطح آسیا برگزار می‌شود هیچ یک از حریفان را نیم‌توان دست کم گرفت.

مهدی جلالی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان و نماینده کشورمان در روز نخست این دوره از مسابقات در رابطه با تمرینات خود گفت: دوماه است که در اردو روزانه دو تا سه نوبت را پشت سر گذاشتیم و اکنون آمادگی مطلوبی کسب کرده‌ایم، از لحاظ روحی و روانی نیز برای حضور و کسب نتایج شایسته آماده هستیم.

وی افزود: تمام توان خود را در مدت اردو به کار گرفته و دلم می‌خواهد نتیجه این زحمات را با کسب مدال طلای وزن ۷۴- کیلوگرم بگیرم.

جلالی در پایان اظهار داشت: تمامی حریفان در این رقابت‌ها با قدرت ظاهر می‌شوند اما به نام هیچ حریفی اهمیت نمی دهیم و بر روی شیاپ‌چانگ می‌رویم تا بهترین نتیجه را بدست آوریم و با کسب مدال‌های طلایی دل مردم ایران را شاد کنیم.

ناظمی: دلم روشن است با نتیجه خوبی برمی‌گردیم

نماینده وزن ششم کشورمان گفت: قول می‌دهم برای کسب مدال طلای قهرمانی این رقابت‌ها بجنگم اما با توجه به اینکه تکواندو ورزش ثانیه‌ها است ممکن است نتیجه در ثانیه‌های پایانی تغییر کند.

عرفان ناظمی هوگوپوش وزن ۸۰ کیلوگرم تکواندو ایران در خصوص تمریناتی که پشت سر گذاشته است گفت: تمرینات منظمی را پشت سر گذاشته و خدا را شکر از ابتدای اردو تاکنون پیشرفت چشمگیری داشتیم و در اوج آمادگی به سر می‌بریم. از لحاظ روحی و روانی نیز آماده هستیم و برای بهترین نتیجه در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: بازی‌های هنرهای رزمی میدان سختی است اما ما برای کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال در این رقابت‌ حضور پیدا می کنیم. کره‌جنوبی، چیت و چین تایپه حریفان خوبی هستند اما ایران نیز از نظر فنی هیچ چیز کم ندارد.

ناظمی در پایان گفت: بچه‌ها در این اردو تمرینات سختی را پشت سر گذاشتند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند، از مردم می خواهم برای ما دعا کنند تا مزد زحماتمان را بگیریم.

رجبی: آمادگی لازم برای حضور بازی‌های هنرهای رزمی را بدست آورده‌ام

تکواندوکار وزن ۸۷- کیلوگرم کشورمان گفت: چندین ماه است که به صورت متوالی برای حضور در رویدادهای مختلف ار اردوهای تیم‌ملی حضور دارم و با آمادگی لازم در بازی‌های هنرهای رزمی به مبارزه می‌پردازم.

سعید رجبی تکواندوکار وزن ۸۷- کیلوگرم کشورمان در رابطه با شرایط روزهای پیش از اعزامش گفت: پس از اینکه در بازی‌های یونیورسیاد موفق شدم مدال طلا را کسب کنم، با توجه به اینکه احمد محمدی به دلیل عارضه آپاندیس و جراحی نمی توانست در این رقابت‌ها حضور داشته باشد من برای مبارزه در این وزن انتخاب شدم. خدا را شکر با تدابیر کادرفنی به آمادگی لازم برای حضور در این رقابت‌ها رسیده‌ام و بدون آسیب برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها می‌جنگم.

وی افزود: این رویداد سطح فنی بالایی دارد و تکواندوکاران خوبی در آن حضور دارند اما نمایندگان ایرانی نیز از توانایی بالایی برخوردارند و برای بهترین نتیجه از جان مایه می‌گذارند.

نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم در پایان گفت: نمایندگان ایران موفقیت‌ها بسیاری را کسب کرده‌اند و شک ندارم که در این رقابت‌ها نیز خوش می‌درخشند. تنها تمرکزم این است بهترین‌ها را از پیش رو بردارم و نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم.