شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح کرد؛

امکان ارائه لیست انتخاباتی درصورت نداشتن نامزد اصلاح‌طلب وجود ندارد

چاپ خبر
شناسه خبر: 1221
تاریخ انتشار: 09 دی 139817:51
شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تداوم رویکرد حذف اصلاح طلبان را نقض برگزاری انتخاباتی مشارکتی و عادلانه دانست و تاکید کرد: اگر در حوزه‌های انتخابیه نامزد اصلاح‌طلب با شاخص‌های مدنظر حضور نداشته باشد، امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی و یا معرفی نامزد وجود نخواهد داشت
امکان ارائه لیست انتخاباتی درصورت نداشتن نامزد اصلاح‌طلب وجود ندارد

به گزارش هدی پرس روز دوشنبه روابط عمومی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در بیست و ششمین جلسه این شورا با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان تحقق ائتلاف و انسجام حداکثری اصلاح طلبان برای حضور متحد در انتخابات است، تاکید شد: در آستانه انتخابات لازم است از هرگونه اظهارنظری که تلقی چند دستگی در جبهه اصلاحات ایجاد می‌کند، پرهیز شود. بر همین اساس اظهارنظرهای برخی افراد در مقام تحلیل‌گر و نظایر آن به ویژه درباره انتخابات پیش رو نظر شخصی تلقی می‌شود و موضع رسمی شورا، در اخبار این شورا  و نیز با شکل گیری ستاد توسط ستاد مرکزی انعکاس پیدا می کند.

 

شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان همچنین با انتقاد از عملکرد هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس یازدهم در رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب و لزوم پاسخگویی رییس‌جمهوری درخصوص عملکرد هیات اجرایی،  اعلام کرد: چنانکه این رویه در هیات‌های نظارت تکرار و یا تشدید شود، نقض آشکار یک انتخابات قانونی، رقابتی و عادلانه است.

 

در ادامه جلسه شورا تاکید کرد: اگر در حوزه های انتخابیه نامزد اصلاح‌طلب با شاخص‌های مدنظر اصلاح‌طلبی حضور نداشته باشد، امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی و یا معرفی نامزد وجود نخواهد داشت. چرا که این شورا رویکرد حذفی و غیر قانونی نسبت به نامزدها را ناقض یک انتخابات آزاد، رقابتی، عادلانه و نیز مشارکت پرشور مردم می داند.

 

شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به اظهارنظرهای برخی از مقام‌های نظامی کشور در امر سیاست و انتخابات، این سوگیری‌ها را نقض صریح و آشکار قانون اساسی و فرمایشات صریح امام خمینی(ره)   می‌داند که در صورت تکرار و تداوم موجب بی اعتمادی مردم به انتخابات و به خصوص نهادهای نظامی کشور می‌شود که در بزنگاه‌های دشوار و سخت باید حافظ منافع ملی و مدافع تمامیت ارضی کشور باشند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.