با حضور دبیرکل ، اعضای شورای مرکزی ، بازرسان و تعدادی از اعضای دفتر سیاسی برگزار شد

برگزاری جلسه شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران

چاپ خبر
شناسه خبر: 550
تاریخ انتشار: 03 آبان 139714:18
آخرین پنج شنبه هرماه موعد برگزاری جلسات شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران(هدا) است. در جلسه ماه مهر که روز 26 مهرماه در دفتر مرکزی حزب برگزار شد مطالب مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت
برگزاری جلسه شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران

به گزارش خبرنگار هداپرس، جلسه شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (هدا) در ۲۶ مهرماه مطابق روال هر ماه و در آخرین پنج شنبه ماه در دفتر مرکزی حزب برگزار گردید. در این جلسه که با حضور دبیرکل، اکثریت اعضای شورای مرکزی، بازرسان و تعدادی از اعضای دفتر سیاسی حضور داشتند حاضران در خصوص موضوعات مختلف تبادل نظر کردند. تحلیل اخبار روز و ضرورت اعلام مواضع صریح و شفاف در قبال رویدادهای مختلف مورد تآکید حاضران در جلسه قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه احمد شریف دبیرکل حزب گزارشی از جلساتی که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور ایشان برگزار شده بود و بحث های مختلف پیرامون تشکیل و تداوم فعالیت شورای عالی سیاستگزاری اصلاح طلبان ارائه کرد و در ادامه عملکرد دفتر سیاسی حزب و کاستی های مشهود در کارکرد آن که انتظارات را برآورده نکرده است به بحث گذاشته شد. در این راستا پیشنهادهای مختلفی برای فعال نمودن دفتر سیاسی مطرح گردید. پس از صحبت های اعضای حاضر در جلسه تصمیم گرفته شد در ساختار دفتر سیاسی تغییراتی اعمال شود. طبق مصوبه شورای مرکزی حزب تعداد اعضای دفتر سیاسی از ۹ نفر به ۱۳ نفر افزایش پیدا کرد که تعداد ۷ نفر از آنها بایستی عضو شورای مرکزی باشند. در خصوص افراد خارج از شورای مرکزی به دبیرکل حزب ماموریت داده شد افراد واجد صلاحیت را برای اخذ رای به جلسه آتی معرفی نماید.
در ادامه جلسه در خصوص پیوستن حزب به تشکل در حال تاسیس پارلمان اصلاحات، اکثریت حاضران به عضویت در این تشکل رای موافق دادند و ابراز امیداواری شد تشکیل پارلمان بتواند تاثیر ملموسی در فرآیند فعالیت جریان اصلاح طلبان داشته باشد.

در پایان جلسه حاضران با استعفای آقای دکتر رضایان از شورای مرکزی موافقت کردند. لازم به یادآوری است مشارالیه به عنوان بازرس اصلی تشکل سیاسی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها انتخاب شده است و طبق قانون احزاب نمی تواند همزمان عضو موثر هر دو تشکل سیاسی سراسری باشد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.