شریف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:

مجید انصاری و مصطفی کواکبیان برای سرلیستی اصلاح‌طلبان‌ مطرح هستند

چاپ خبر
شناسه خبر: 1235
تاریخ انتشار: 01 بهمن 139810:36
هداپرس: راهبرد اصلی اصلاح طلبان این است که صرفا در حوزه هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره های شاخص اصلاح طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد.
مجید انصاری و مصطفی کواکبیان برای سرلیستی اصلاح‌طلبان‌ مطرح هستند

به گزارش هداپرس احمد شریف عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره احتمال سرلیستی ائتلاف اصلاح طلبان در انتخابات گفت: نام برخی از افراد از جمله مجید انصاری و کواکبیان برای سرلیستی جبهه اصلاح طلبان مطرح است.

 

او ادامه داد: البته این احتمال وجود دارد که در فرایند مجدد بررسی تایید صلاحیت‌ها برخی دیگر از دوستان هم تایید شوند، اما به طور کلی در مجموعه اصلاح طلبان تاکنون هیچ بحثی درباره سرلیست نشده و هنوز به طور قطعی مشخص نیست که وضعیت سرلیستی به چه صورت خواهد بود.

 

شریف درباره احتمال ارائه لیست ائتلاف اصلاح طلبان گفت: همانطور که پیش از این هم اعلام شد راهبرد اصلی اصلاح طلبان این است که صرفا در حوزه هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره های شاخص اصلاح طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد.

 

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران افزود: به بیانی دیگر مانند دوره قبل، بحث ائتلاف قبل از انتخابات مطرح نخواهد شد که از اعتدال گرایان و برخی اصولگرایان معتدل هم در لیست اصلاحات گنجانده شود و صرفا کاندیدای اصلاح طلب در لیست قرار خواهند گرفت. تهران یکسری از اصلاح طلبان تایید شدند؛ اما هنوز به طور قطعی بحثی در این باره صورت نگرفته و در جلسه آتی شورای عالی در این باره بحث خواهد شد.

 

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره لیست اصلاح طلبان در شهرستان‌ها نیز بیان کرد: در شهرستان‌ها و کلان شهرها هم ساختار شورای عالی سیاست گذاری تشکیل شده که تحت عنون شورای اصلاح طلبان استان ها تصمیم گیری کرده و چون شناخت بیشتری از نامزدهای اصلاح طلب در شهرستان ها دارند  نام آنها را به شورای عالی سیاست گذرای در تهران اعلام می‌کنند، اما چون با  رد صلاحیت های گسترده مواجهیم  کار معرفی کاندیدای اصلاح طلب مشکل شده است .

 

او ادامه داد: در همه جریان های سیاسی تصمیمات به صورت اقتضایی اتخاذ می‌شود یعنی اقتضای زمان است که تعیین می‌کند چه راهبردی در پیش گرفته شود اما کلیت این است که ما در انتخابات  شرکت خواهیم کرد هرچند ممکن است در برخی شهراستان ها کاندیدا نداشته باشیم.

 

شریف درباره موضوعات مورد بررسی در جلسات شورای عالی  سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: به طور کلی جلسات با محوریت  راهبردهای کلی اصلاح طلبان تشکیل می‌شود ولی در نهایت باید دید آخرین تصمیماتی که درباره تایید صلاحیت ها صورت می‌گیرد چیست تا به  یک جمع بندی کلی در کل کشور برسیم و یک آمار دقیقی در این باره ارائه شود.

 

فعال اصلاح طلب گفت: باید دید که چه  تعداد از نامزدهای ما تایید صلاحیت شدند تا بتوان درباره آنها تصمیم گیری کرد، زیرا حوزه های انتخاباتی در سراسر کشور متعدد هستند و باید برای هرکدام  از اینها از طریق استان ها امار آرسال شود تا بتوان در این باره تصمیم گیری کرد.

 

او تاکید کرد: معتقدم که آمار ارائه شده می‌تواند یک تصویر روشن و شفافی از تعداد تایید صلاحیت شده ها و تعدادی از افرادی که رد صلاحیت شده اند ارائه دهد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.