دوره فن بیان

چاپ خبر
شناسه خبر: 1111
تاریخ انتشار: 14 آبان 139813:23
دوره فن بیان

مقالات آموزشی سخنوری، فن بیان و اصول و فنون مذاکره

اما سوال اینجاست که چه کنیم که از میان همه بهترین ها، من انتخاب شوم؟ پاسخ به این سوال یک جواب بیشتر ندارد و آن این است که باید حرفه ای شویم و مانند حرفه ای ها رفتار کنیم. حرفه ای کسی است که می داند محصولش و خدماتش را چگونه به دیگران عرضه کند تا با تقاضاهای فراوانی مواجه شود. یک حرفه ای فقط یک متخصص نیست. برای ورود به دنیای حرفه ای ها باید بدانیم که تخصصِ صِرف، کافی نیست.

شخص حرفه ای متخصصی است که میداند باید تخصص و توانمندیش را با اصول مشخص، دقیق و از پیش تعیین شده ای ارائه دهد. حرفه ای هر حرفی نمی گوید، هرکاری نمی کند، هر لباسی نمی پوشد، به هر نحوی شوخی نمی کند، به هر نحوی نمی خندد و در یک کلام شخص حرفه ای برای هر لحظه ای از ارتباطش برنامه دارد. حرفه ای از کنار هیچ چیز و هیچ کس به سادگی نمی گذرد و هیچ چیز برایش معمولی و غیر مهم نیست.

برای یک حرفه ای همه چیز تاثیرگذار و هر شخص مهم است. چون می داند در دنیای ارتباطات برای کسب منافع باید نسبت به همه چیز دقیق بود و آگاهانه عمل کرد. زمانی که قرار است وارد یک گفتگوی به ظاهر معمولی و غیر مهم روزمره شود، تلاش می کند با ارتباطی تاثیر گذار و متنفد، تصویری قدرتمند از خود در ذهن مخاطب ترسیم نماید تا به موقعِ ضرورت و نیاز فقط به یاد شخص او بیافتند، اویی که هم متخصص است و هم حرفه ای.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.